Dokonalá měkkost, která se ani praním neztrácí

Moderní materiál, kterým je mikroplyš, se stále více dostává do našich životů. Není divu. Kromě toho, že je maximálně příjemný, šetří i čas při údržbě. Dokonalá měkkost, která se ani praním neztrácí

Jak prát mikroplyš?

Výrobky z krásně měkkého textilního materiálu, kterým je mikroplyš, jsou pro své skvělé vlastnosti čím dál více oblíbené. Pokud se zabalíte do deky z tohoto materiálu, pak se budete cítit opravdu jako v bavlnce. Víte ale, jak s těmito výrobky zacházet, aby i při časté údržbě neztrácely své pozitivní vlastnosti? 

Je úplně jedno, jestli si pořídíte z mikroplyše deku na poležení na zahradě, přehoz přes pohovku nebo celé ložní povlečení i s prostěradlem. 

Dříve či později budete muset prát. 

Někdo se právě z tohoto důvodu nákupu mikroplyšových produktů brání. První otázkou, která totiž většinu z nás napadne je, jestli se mikrovlákno po prvním vyprání neslehne anebo nezačnou vypadávat chloupky. 

o Zcela zodpovědně můžeme říci, že nikoliv. 

o Dokonce není vyžadován ani žádný zvláštní ohled, a tudíž i nároky na praní. 

• Docela postačí, pokud nastavíte pračku na obvyklých čtyřicet stupňů. 

• A to maximálně. 

 

Jednoduchá údržba a žádné žehlení 

 

Jedno privilegium ale přeci jen výrobky z mikroplyše mají. Je žádoucí používat speciální aviváž, která zajistí zachování všech vlastností. Výrobky z mikroplyše můžete také sušit bez problémů v sušičce prádla. A to na mírný program. 

Pokud ale chcete mít opravdu jistotu zachování měkkosti a dokonalosti, pak raději použijte klasickou metodu, kterou je prádelní šňůra a čerstvý vzduch. 

U čeho však nebudete muset váhat, je žehlení. To je totiž přímo nežádoucí. Ale poznáte sami, že to není vůbec nutné. Po vyprání a usušení totiž k žádnému pomačkání nedojde. 

- Mikroplyšové povlečení, deky nebo prostěradla, prostě nemají chybu. 

- Snad jen tu, že ho budete muset koupit všem členům rodiny. 

- Kdo si na něj totiž jednou sáhne, už se od něj nechce odloučit. 

Ale ani to nebude žádný problém.

Pořizovací náklady jsou totiž velice přijatelné a pro spokojenost celé rodiny se určitě vyplatí. 

České lůžkoviny

Husinecká 903/10, 130 00, Praha 3

Search