Dokonalá měkkost, která se ani praním neztrácí

Dokonalá měkkost, která se ani praním neztrácí

Moderní materiál, kterým je mikroplyš, se stále více dostává do našich životů. Není divu. Kromě toho, že je maximálně příjemný, šetří i čas při údržbě. Dokonalá měkkost, která se ani praním neztrácí

Jak prát mikroplyš?

Výrobky z krásně měkkého textilního materiálu, kterým je mikroplyš, jsou pro své skvělé vlastnosti čím dál více oblíbené. Pokud se zabalíte do deky z tohoto materiálu, pak se budete cítit opravdu jako v bavlnce. Víte ale, jak s těmito výrobky zacházet, aby i při časté údržbě neztrácely své pozitivní vlastnosti? 

Je úplně jedno, jestli si pořídíte z mikroplyše deku na poležení na zahradě, přehoz přes pohovku nebo celé ložní povlečení i s prostěradlem. 

Dříve či později budete muset prát. 

Někdo se právě z tohoto důvodu nákupu mikroplyšových produktů brání. První otázkou, která totiž většinu z nás napadne je, jestli se mikrovlákno po prvním vyprání neslehne anebo nezačnou vypadávat chloupky. 

o Zcela zodpovědně můžeme říci, že nikoliv. 

o Dokonce není vyžadován ani žádný zvláštní ohled, a tudíž i nároky na praní. 

• Docela postačí, pokud nastavíte pračku na obvyklých čtyřicet stupňů. 

A to maximálně. 

Jednoduchá údržba a žádné žehlení 

Jedno privilegium ale přeci jen výrobky z mikroplyše mají. Je žádoucí používat speciální aviváž, která zajistí zachování všech vlastností. Výrobky z mikroplyše můžete také sušit bez problémů v sušičce prádla. A to na mírný program. 

Pokud ale chcete mít opravdu jistotu zachování měkkosti a dokonalosti, pak raději použijte klasickou metodu, kterou je prádelní šňůra a čerstvý vzduch. 

U čeho však nebudete muset váhat, je žehlení. To je totiž přímo nežádoucí. Ale poznáte sami, že to není vůbec nutné. Po vyprání a usušení totiž k žádnému pomačkání nedojde. 

- Mikroplyšové povlečení, deky nebo prostěradla, prostě nemají chybu. 

- Snad jen tu, že ho budete muset koupit všem členům rodiny. 

- Kdo si na něj totiž jednou sáhne, už se od něj nechce odloučit. 

Ale ani to nebude žádný problém.

Pořizovací náklady jsou totiž velice přijatelné a pro spokojenost celé rodiny se určitě vyplatí.